Iónizácia medi a striebra = 100% ochrana vody pred Legionellou
24/7 online monitoring a analýza systému
Nekorozívny a nechemický spôsob úpravy vody
Spoľahlivá účinnosť v studennej aj v teplej vode

Systémy na báze ionizácie striebra a medi sa osvedčili ako jediný garantovaný spôsob úpravy vody bez ohľadu na dĺžku potrubia, prietok či teplotu.

Akým spôsobom chránime vodu pred baktériami?

ICA Systém od firmy ATECA je systém ionizácie striebra a medi. Bezchlórový spôsob dezinfekcie rozvodov vody a jediný garantovaný spôsob ich udržania bez baktérií. Ionizácia striebra a medi vylučuje do vody kladné ióny striebra (Ag +) a medi (Cu 2+). ICA Systém zabraňuje vytváraniu a reprodukcií Legionell, biofilmu a iných vodných organizmov (Pseudomonas, E.Coli, atď…)

Systém je dodávaný spolu so spoľahlivým monitorovacím systémom, pomocou ktorého je možné sledovať aktuálny stav potrubia online 24/7. Systém je plne certifikovaný a využívaný po celom svete.

Objavte silu ionizácie medi a striebra

ICA systém je zariadenie, ktoré funguje na báze ionizácie medi a striebra. Účinne zabraňuje rastu biofilmu, ktorý je živnou pôdou pre mikroorganizmi. Z pitnej vody odstraňuje Legionellu a iné zdraviu škodlivé baktérie prenášané vodou. Náš produktový rad ICA pozostáva z množstva rôznych systémov:

  • ICA Systems ponúka komplexné zabezpečenie rozvodov vody vo všetkých typoch budov nezávisle od dimenzie hlavného prívodu vody. Zariadenie je vhodné aj do priemyslu s možnosťou inštalácie na studenú vodu čím sa hygienicky zabezpečí celý rozvod vody.
  • Nezáleží na veľkosti sytému, dĺžke rozvodov alebo teplote vody. Vždy vieme nájsť ideálne riešenie pre zabezpečenie Vášho objektu.
  • ICA One je určená na úpravu a zabezpečenie rozvodov vody v menších budovách alebo na trasách s nižším prietokom. Jednotky sú určené pre penzióny, motely či menšie zdravotnícke zariadenia.
Popis jednotlivých častí zariadenia nájdete v katalógu.

Ako to funguje?

Ionizácia je motóda úpravy vody, ktorá na základe dezinfekčného účinku iónov medi a striebra odstraňuje akékoľvek mikroorganizmi v potrubí. Ióni medi a striebra zamedzujú rastu a šíreniu nebezpečných baktérií ako sú Legionella, Psuedomonas alebo E. Coli. Úprava vody spočíva v 3 krokoch:

Ionizácia
Elektródou medi a striebra prechádza slabý elektrický prúd. Ióni medi Cu (Cu2+) a striebra (Ag+) sú uvoľnované do rozvodov vody a následne transportované celým systémom. Zostávajú aktívne až na dobu 6 týždňov.

Kontakt s baktériou
Uvoľnené ióni dochádzajú do kontaktu nielen s mikroorganizmami, ale aj s vírusmi, parazitmi a kvasinkami. Akúkoľvek kontamináciu je tak možné kontrolovať aj na veľmi ťažko dostupných miestach.

Deštrukčný proces
Ióni medi a striebra majú synergický efekt, ktorý zamedzuje tvorbe baktérií a rastu biofilmu v potrubí. Proces deštrukcie baktérii spočíva v troch krokoch: a) útok na bunkovú membránu, b) deformácia proteínov c) narušenie reprodukčneho systému

Hlavnou výhodou ICA systémov je možnosť manažmentu a monitoringu zariadenia. ICA systém je vybavený s unikátnym monitorovacím systémom ICA ServiceLink, ktorý neustále monitoruje prevádzku ICA systému.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Systém máte pod kontrolou aj na diaľku

Online monitoring s ICA Service Link

ICA systém vybavený s unikátnou monitorovacou jednotkou ICA ServiceLink, ktorým neustále monitorujete stav vašej prevádzky. Vďaka ICA ServiceLink sa môžete kedykoľvek online prihlásiť do online systému a sledovať denné záznamy, rozbory vody či servisné reporty.

  • Garantovaná plynulá prevádzka systému ionizácie a spoľahlivé prevádzkovanie ICA systému
  • Prehľadné zobrazenie všetkých dôležitých informácií na úvodnej stránke
  • Nonstop prehľad a možnosť zobrazenia stavu jednotky
  • Reporty sú zobrazované v zabezpečenom a prehľadnom systéme dostupné len vami

Efektívnosť a udržateľnosť

Voda

Je váš systém ICA šesť mesiacov bez kontaminácie? Preplach potrubia stačí robiť raz za mesiac.

Energie

Je váš systém ICA šesť mesiacov bez kontaminácie? Znížte teplotu vody na spiatočke zo 60 °C na 50 °C.

Údržba

So systémom ICA je korózia otázkou minulosti a dávkovanie chemikálii už nie je potrebné.

Práca

WATER TECHNOLOGY ponúka 24/7 online monitorovanie systému s jedinečným ICA ServiceLink, ktorý automaticky ukladá dôležité informácie.

Aké riziko spôsobuje kontaminovaný rozvod vody?

Najčastejším a zároveň aj najnebezbečnejším rizikom je skrytá baktéria Legionella, ktorá vzniká v rozvodoch teplej vody bez cirkulácie. Baktériu nie je možné vidieť a predstavuje tak skryté riziko nákazy. Legionella pneumophila spôsobuje tzv. legionársku chorobu alebo pontiackú horúčku.

Ako prevencia voči Liegionelle sa odporúča prehrievať teplú úžitkovú vodu na teplotu aspoň 65-75°C. Takéto teploty však človek dosiahne iba v ohrievači vody a ostatné rozvody, kde teplá voda “stojí”, v ramienkach batérií, perlátoroch či hadičkách ostávajú bez prevencie a sú najčastejším miestom pre vznik a šírenie baktérií.

Pracujeme po celom Slovensku

Vyriešte problém s kvalitou vody vo vašom objekte už dnes!

Na emaily reagujeme
štandardne do 24 hodín.

Potrebujete pomoc hneď? Zavolajte nám!

Telefonický nás môžete kontaktovať v čase od 8:00-19:00.

Zadajte vaše celé meno.
Zadajte vašu e-mailovú adresu.
Zadajte vaše telefónne čislo.
Napíšte nám správu.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Otázky a odpovede

Najčastejšie otázky ohľadom úprava vody s ICA systémom
Ako funguje Ionizáciaa na báze medi a striebra?

Úprava vody na báze medi a striebra je elktrolitický proces, pri ktorom sú ióni medi a striebra vylučované do vody. Kladne nabité ióni sa naviažu na prirodzene záporne nabitú bunkovú stenu baktérie a následne dochádza k rozpadu mikroorganizmu.

Prečo je iónizácia medi a striebra lepšia ako iné spôsoby úpravy vody?

Iónizácia je narozdiel od iných metód účinná v studenej aj teplej vode. Jedná sa o spôsob zabezpečenia vody bez davkovania chémie do systému a bez vzniku akýchkoľvek nebezpečných a zdraviu škodlivých vedľajších produktov. Ióni uvoľnené vo vode sú v používanom množstve bezpečné na konzumáciu pre ľudí a nenarušujú kvalitu vodovodného potrubia.

Máme systém s cirkuláciou túv. Prečo to nie je postačujúce na kontrolu vzniku baktérii?

Voda v systéme cirkuluje pri teplote približne 60°C. Vysoká teplota znižuje celkové množstvo baktérií. Voda však nemôže byť ďalej distribuovaná pri takejto vysokej teplote kvôli riziku obarenia. Horúca voda účinne odstraňuje baktérie vrámci cirkulačného potrubia, ale pred dodaním do výstupných miest musí byť voda ochladená. V tejto fáze sa horúca voda zmiešava s neupravenou studenou vodou a vytvára ideálne podmienky pre rast baktérii tesne pred dodávkou vody určenej na ľudskú spotrebu.

Do systému už dávkujeme chlór. Prečo to nie je postačujúce?

Chlór je látka s obmedzenou účinnosťou. Vo vode reaguje s organickými a anorganickými zlúčeninami, ktoré spôsobujú jeho rýchly rozklad. Následne dochádza k tvorbe vedľajších produktov dezinfekcie – trihalometánov, ktoré sú karcinogénne a majú neprieznivý vplyv na reprodukciu a vývoj.

EÚ stanovuje povolené množstvo chlóru vo vode, aby nedochádzalo k tvorbe vedľajších produktov. V rámci týchto nariadení nie je povolená dávka chlóru postačujúca na odstránenie vodných patogénov ako Legionella, Pseudomonas, mykobaktérie a iné. Rovanko mnohé štúdie dokazujú negatívny dopad chlóru na potrubia, ktoré jeho vplyvom korodujú.