Odstránenie vodného kameňa z potrubia
Odstránenie Legionell z potrubia teplej a studenej vody
Eliminácia zápachu a zákalu z potrubia
Dlhodobá ochrana pred baktériami bez nutnosti šokovej dezinfekcie

Zabezpečíme Vám čistenie a dlhodbú dezinfekciu potrubia bez použitia toxických látok

KONTAKTOVAŤ

Zvýšené hodnoty baktérií a rias v potrubí sú častým problémom

Zanedbané a neudržiavané rozvody vody vytvárajú ideálne podmienky pre rast a tvorbu vodných baktérií. Jemný nános biofilmu, ktorý sa prirodzene tvorí na vnútornej strane potrubí je živnou pôdou a útočiskom pre baktérie. Najčastejším a zároveň aj najnebezbečnejším rizikom je skrytá baktéria Legionella, ktorá vzniká najmä v rozvodoch teplej vody bez cirkulácie. Legionella pneumophila spôsobuje tzv. Legionársku chorobu alebo pontiackú horúčku. Najnáchylnejšie sú práve malé deti a starí ľudia, ktorí majú oslabenú imunitu.

Odstránime z potrubia akúkoľvek baktériu, zákal či nepríjemný zápach.

Po čistení sa zvýši prietok, efektivita kúrenia, predĺži životnosť rozvodov a celková kvalita vody. Dezinfekcia navyše eliminuje šancu nákazy baktériou Legionella, E. Coli, Pseudomonas alebo zlatým stafylokokom.

Zadajte vaše telefónne čislo.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Pracujeme rýchlo

Rozvody a zásobníky pitnej vody dezinfikujeme už za 3 hodíny pomocou ekologickej a zdravotne nezávadnej dezinfekcie PolyPIPE

Rozvod je použiteľný okamžite po vyčistení s viditeľným rozdielom v kvalite vody, ktorú pijeme.


Dlhodobá ochrana potrubí zdravotne nezávadným polymérom

KONTAKTOVAŤ

Máte pocit že sa vám doma, v kancelárií alebo v budove, ktorú spravujete zhoršila kvaltita vody, zmenila farba či vôňa? Častým problémom môže byť zvýšená hodnota baktérií a rias v potrubí, ktoré sa vyskytnú pri nízkom prietoku vody, opravách potrubia, či v prípade, že nezohrievate teplú vodu aspoň raz mesačne na 70°C. Rozvody a zásobníky pitnej vody dezinfikujeme už v priebehu 3 hodín bez použitia toxických látok a rozvod je použiteľný okamžite po vyčistení s viditeľným rozdielom v kvalite vody, ktorú pijeme.

Odstránenie sfarbenia vody

Voda zo studne, či dlho nepoužívaná voda môže v potrubí nabrať nepríjemné sfarbenie, ktoré je často spôsobené kontamináciou baktériami alebo riasami. Rozvody vypláchneme a vydezinfikujeme aby sme zabránili ďalšiemu sfarbeniu vody.

Vysoká účinnosť dezinfekcie

Naša dezinfekcia PolyPIPE je ekologická a zdravotne nezávadná k ľuďom a zvieratám, no extrémne účinná pri odstraňovaní rias, ktoré sa v rozvode vytvárajú pri zníženom prietoku a teplotách do 50°C. Doposiaľ nie je zistená baktéria s rezistenciou voči dezinfekcií PolyPIPE.

Nepoškodzuje materiály

Pri aplikácií nepoužívame žiadne kyseliny, ktoré by mohli spôsobiť problémy s rozvodom ani v prípade že sú trubky v horšom stave. PolyPIPE dezinfekcia vytvára na povrchu biocidný film, ktorý chráni pred ďalším vznikom baktérií či kórózií potrubia.

Zvýšenie prietoku v potrubí. Zdá sa vám, že máte doma nižší tlak alebo menej vody?

Dôvodom môže byť znečistené potrubie upchaté vodným kameňom či hrdzou a ostanými mechanickými nečistotami. Potrubie je namáhané každý deň a postupom času sa na povrchu začne vytvárať krusta zložená z rôznych minerálov a hrdze. Takýto zhluk nečistôt postupne obaluje trubku a v závislosti od zloženia a materiálu, z ktorého je potrubie vyrobené upcháva potrubie postupne alebo zachytáva nečistoty na miestach so zníženým prietokom (kolená, redukcie, zlé zvary, atď.).

01

Identifikáciu problému

Po obhliadke skontrolujeme všetky vývody a nájdeme trasu v ktorej môže byť problém spôsobený. Vodovod nachystáme a pripravíme pre pripojenie potrebnej technológie.

02

Výber spôsobu čistenia

V závislosti od veku potrubia je potrebné zvoliť spôsob čistenia tlakom vody a vzducho alebo chemicky pomocou prípravkov pre rozpustenie vodného kameňa.

03

Ochrana systému

Po vyčistení systému a obnovení prietoku zabezpečíme a ochránime ho pred ďalším vytváraním a zachytávaním nečistôt, ktoré by mohli opäť zamedziť prietok a znížiť kvalitu vody.

Zanesenie plastových rozvodov

Hladká stena plastových rozvodov často spôsobuje že sa vodný kameň kryštalizuje na stenách trubky a takéto "šupinky" sa postupom času zachytávajú na zúžených miestach ako sú zvary potrubia, redukcie či prechody z jedného materiálu na druhý.

Postupom času tieto nánosy vytvoria zátku, ktorá zachytáva nielen mechanické nečistoty a zároveň je častým zdrojom baktérií a biofilmov v potrubí.

Zanesenie železných a pozinkovaných rozvodov

Železné a pozinkové potrubie sa časom a pôsobením vody poškodí a zničí sa ochranná vrstva. V železných rozvodoch sa hrdza začne vytvárať po stenách a s kombináciou vodného kameňa sa postupne obaluje smerom zvnútra von.

Pórovité a členité prostredie v potrubí je veľa krát zdrojom rôznych baktérií a najmä rias, ktoré v potrubí vznikajú pri nižšom prietoku.

Pracujeme po celom Slovensku

Vyriešte problém s kvalitou vody vo vašom objekte už dnes!

Na emaily reagujeme
štandardne do 24 hodín.

Potrebujete pomoc hneď? Zavolajte nám!

Telefonický nás môžete kontaktovať v čase od 8:00-19:00.

Zadajte vaše celé meno.
Zadajte vašu e-mailovú adresu.
Zadajte vaše telefónne čislo.
Napíšte nám správu.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...

Otázky a odpovede

Najčastejšie otázky ohľadom dezinfekcie a čistenia potrubia
Je čistenie potrebné aj pokiaľ je voda nezávadná?

Často sa stretávame s hláškami od zákazníkov ako napríklad – „Tá voda je vynikajúca, veď ju pil aj môj dedo a dožil sa 95 rokov“ – Toto je moja obľúbená hláška… Piť ju síce mohol ale pred 50-timi rokmi boli tie potrubia nové a v studni nebol problém s baktériami a tobôž nie s často až alarmujúcim množstvom pesticídov, herbicídov a baktérií v studni.

Typické príznaky, že je potrebné potrubie vyčistiť sú:

  • Znížený prietok vody na niektorých vodovodných kohútikoch
  • Neustále nečistoty v potrubí
  • Kal vo vode v rôznych časových intervaloch, ktorý sa prejavuje ako piesok, alebo sfarbenie vody
  • Znížená chuť vody po pretečení v potrubí
  • Zápach vody
  • Časté upchávanie perlátorov alebo vodovodných batérií a rohových ventilov
Ako čistenie rozvodu vody prebieha?

Začíname vždy najšetrnejším spôsobom – preplachom potrubia vysokým prietokom. V závislosti od potreby sa do vody mieša vzduch, ktorý vytvára jemné tlakové rázy, ktorými pomaly obrusuje mechanické nečistoty vodného kameňa a hrdze čím postupne prietok zvyšuje.

Je potrebné potrubie dezinfikovať aj po čistení?

Áno! Po čistení je vždy nutné vykonať dezinfekciu potrubia. Na potrubí je vždy vytvorený biofilm, jemný povlak, ktorý obaľuje celé potrubie zvnútra. Pod biofilmom následne vzniká ideálne prostredie pre následný rast baktérií a vírusov. Pri pozinkovaných potrubiach vzniká často korózia, ktorá je umocňovaná často vysokým obsahom železa a mangánu vo vode.

Ako dlho to trvá?

Bežný rodinný dom vieme vyčistiť a vydezinfikovať v priebehu jedného pracovného dňa. Často však čistenie nie je nutné a problém býva schovaný v upchaných filtroch, rohových ventiloch či zničených flexihadičkách pod batériami. Dezinfekcia musí byť následne v potrubí minimálne 1 hodinu. Celá práca trvá bežne od 3-8 hodín.

Pri čistení a dezinfekcií väčších prevádzok s počtom odberných miesto >50 je vždy čistenie individuálne a závislé od možnosti uzavretia rôznych vetiev a dostupnosti vodovodných batérií.

Kedy je účinná a potrebná dezinfekcia?

Dezinfekcia potrubia je potrebná vždy v prípade zvýšeného počtu kontaminantov v potrubí. Šoková dezinfekcia bezchlórovým prípravkom PolyPIPE je účinná už v priebehu jednej hodiny a voda je po preplachu potrubia okamžite použiteľná.

Dezinfikujete a čistíte potrubia v rodinných domoch?

Áno, čistenie aj dezinfekciu vykonávame v akejkoľvek budove. Musí byť sprístupnený prívod vody a všetky odberné miesta v budove.

Dezinfikujete aj rozvody v hoteloch alebo kancelárskych priestoroch?

Áno. Špecializujeme sa práve na objekty s akútnymi problémami. Počas dezinfekcie je úžitková voda stále k dispozícií a nie je potrebné budovu úplne odstaviť od prevádzky. V niektorých prípadoch je možné baktérie odstrániť aj bez šokovej dezinfekcie. V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte.

Koľko stojí čistenie potrubia?

Cena za čistenie a dezinfekciu potrubia je veľmi individuálna. Nakoľko vždy závisí od stupňa kontaminácie a v akom štádiu sú rozvody. Pre bližšie informácie nás prosím kontaktujte alebo nám vo formulári nižšie napíšte vaše číslo a my vás kontaktujeme.