Dezinfekcia a čistenie rozvodov pitnej vody

Domov » Služby » Dezinfekcia a čistenie rozvodov pitnej vody

Odstránime z potrubia akúkoľvek baktériu, zákal či nepríjemný zápach. Po čistení sa zvýši prietok a celková kvalita vody.

Odstránenie vodného kameňa z potrubia

Odstránenie Legionell z potrubia teplej a studenej vody

Eliminácia zápachu z potrubia

Dlhodobá ochrana pred baktériami bez nutnosti šokovej dezinfekcie

ELIMINÁCIA BAKTÉRIÍ

zápach a biofilm

 • Šoková dezinfekcia rozvodu pitnej vody za menej ako 3 hodiny
 • Odstránenie všetkých druhov baktérií (E.Coli, Legionella Pneumophila, Pseaudomonas, MRSA, Koliformné baktérie, ...),
ZVÝŠENIE PRIETOKU

vodný kameň

 • Odstránenie vodného kameňa z potrubí a ohrievačov vody
 • Odstránenie nánosu vodného kameňa a hrdze pulzným miešaním vzduchu a vody strojom REMS Multi-Push
DLHODOBÁ OCHRANA

Legionella

 • Dlhodobá ochrana pred baktériami v studenej aj teplej vode
 • Nechemická úprava vody s dávkovaním striebra a medi
 • Bez nutnosti dávkovania chlóru alebo chlór dioxidu
Chcem vedieť viac
Kde všade sme už problémy riešili?

Pozrite sa na naše práce a skúsenosti

Bezchlórová dezinfekcia na báze polyméru PolyPIPE

Dezinfekcia baktérií E.Coli, Pseudomonas či Legionella Pneumophila za menej ako hodinu

Pri šokovej dezinfekcií rozvodov pitnej vody používame bezchlórovú dezinfekciu na báze polyméru PolyPIPE. Jedná sa o unikátny dezinfekčný prípravok ktorý eliminuje všetky druhy baktérií, vírusov a biofilmov v potrubí. 

Dezinfekcia PolyPIPE je účinná pri všetkých teplotách a jej účinok sa nemení ani pri vyšších teplotách. Nemá žiaden zápach ani farbu a je neškodná k materiálom. Dezinfekčný koncentrát prifarbujeme potravinárskym farbivom pre jednoduché zistenie prítomnosti dezinfekcie v rozvode pitnej alebo úžitkovej vody.

Dezinfekcia PolyPIPE je účinná aj voči chlór rezistentnej Legionelle. Šokovú dezinfekciu >100 000KTJ/1000ml vieme zabezpečiť už v priebehu 3-5 hodín. Po prepláchnutí rozvodu čistou pitnou vodou je rozvod okamžite možné používať bez akejkoľvek stopy po dezinfekčnom prípravku.

Čo také čistenie a dezinfekcia rozvodu vody obnáša?

Najčastejšie otázky ohľadom dezinfekcie a čistenia potrubia

Často sa stretávame s hláškami od zákazníkov ako napríklad – „Tá voda je vynikajúca, veď ju pil aj môj dedo a dožil sa 95 rokov“ – Toto je moja obľúbená hláška… Piť ju síce mohol ale pred 50-timi rokmi boli tie potrubia nové a v studni nebol problém s baktériami a tobôž nie s často až alarmujúcim množstvom pesticídov, herbicídov a baktérií v studni.

Typické príznaky, že je potrebné potrubie vyčistiť sú:

 • Znížený prietok vody na niektorých vodovodných kohútikoch
 • Neustále nečistoty v potrubí
 • Kal vo vode v rôznych časových intervaloch, ktorý sa prejavuje ako piesok, alebo sfarbenie vody
 • Znížená chuť vody po pretečení v potrubí
 • Zápach vody
 • Časté upchávanie perlátorov alebo vodovodných batérií a rohových ventilov

Začíname vždy najšetrnejším spôsobom – preplachom potrubia vysokým prietokom. V závislosti od potreby sa do vody mieša vzduch, ktorý vytvára jemné tlakové rázy, ktorými pomaly obrusuje mechanické nečistoty vodného kameňa a hrdze čím postupne prietok zvyšuje.

Áno! Po čistení je vždy nutné vykonať dezinfekciu potrubia. Na potrubí je vždy vytvorený biofilm, jemný povlak, ktorý obaľuje celé potrubie zvnútra. Pod biofilmom následne vzniká ideálne prostredie pre následný rast baktérií a vírusov. Pri pozinkovaných potrubiach vzniká často korózia, ktorá je umocňovaná často vysokým obsahom železa a mangánu vo vode.

Bežný rodinný dom vieme vyčistiť a vydezinfikovať v priebehu jedného pracovného dňa. Často však čistenie nie je nutné a problém býva schovaný v upchaných filtroch, rohových ventiloch či zničených flexihadičkách pod batériami. Dezinfekcia musí byť následne v potrubí minimálne 1 hodinu. Celá práca trvá bežne od 3-8 hodín.

Pri čistení a dezinfekcií väčších prevádzok s počtom odberných miesto >50 je vždy čistenie individuálne a závislé od možnosti uzavretia rôznych vetiev a dostupnosti vodovodných batérií.

Dezinfekcia potrubia je potrebná vždy v prípade zvýšeného počtu kontaminantov v potrubí. Šoková dezinfekcia bezchlórovým prípravkom PolyPIPE je účinná už v priebehu jednej hodiny a voda je po preplachu potrubia okamžite použiteľná.

Áno, čistenie aj dezinfekciu vykonávame v akejkoľvek budove. Musí byť sprístupnený prívod vody a všetky odberné miesta v budove.

Áno. Špecializujeme sa práve na objekty s akútnymi problémami. Počas dezinfekcie je úžitková voda stále k dispozícií a nie je potrebné budovu úplne odstaviť od prevádzky. V niektorých prípadoch je možné baktérie odstrániť aj bez šokovej dezinfekcie. V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte.

Cena za čistenie a dezinfekciu potrubia je veľmi individuálna. Nakoľko vždy závisí od stupňa kontaminácie a v akom štádiu sú rozvody. Pre bližšie informácie nás prosím kontaktujte alebo nám vo formulári nižšie napíšte vaše číslo a my vás kontaktujeme.

Máte otázky?

Nechajte nám na vás kontakt a my sa vám ozveme

Nie ste si istý či je pre vás čistenie aktuálne?

Pripravili sme pre vás niekoľko článkov práve na túto tému

Prečo ešte stále ľudia umierajú na Legionársku chorobu?

Prečo ešte stále ľudia umierajú na Legionársku chorobu?

Ionizácia striebra a medi je na Slovenskom a Českom trhu pomerne neznámy spôsob úpravy pitnej vody. Jedná sa o bezchlórovú dezinfekciu a prakticky jediný garantovaný spôsob udržania rozvodov bez baktérií po dlhú dobu. Ionizácií striebra a medi vylučuje do vody kladné ióny striebra (Ag+) a medi (Cu2+). Ión je atóm s kladne nabitým elektrickým nábojom.

Viac info
COVID-19 a riziko hrozby šírenia Legionelly

COVID-19 a riziko hrozby šírenia Legionelly

Ionizácia striebra a medi je na Slovenskom a Českom trhu pomerne neznámy spôsob úpravy pitnej vody. Jedná sa o bezchlórovú dezinfekciu a prakticky jediný garantovaný spôsob udržania rozvodov bez baktérií po dlhú dobu. Ionizácií striebra a medi vylučuje do vody kladné ióny striebra (Ag+) a medi (Cu2+). Ión je atóm s kladne nabitým elektrickým nábojom.

Viac info
Čo je to dezinfekcia na báze polyméru?

Čo je to dezinfekcia na báze polyméru?

Dezinfekcia na báze polyméru je nezávadná, netoxická a šetrná k materiálom. Koncentrát má vlastnoti podobné vode, pričom chráni kovy pred koróziou a vytvára na povrchu tenký polymérový biocídny film, ktorý prenikne hlboko do povrchových pórov. Tento film zaisťuje reziduálne antimikrobiálne pôsobenie po dobu až niekoľko mesiacov aj v čase keď sa dezinfekcia už nevykonáva a to po dobu až niekoľko dní či mesiacov v závislosti od povrchu a prostredia.

Viac info
Prečo je pravidelná údržba a dezinfekcia potrubia dôležitá?

Prečo je pravidelná údržba a dezinfekcia potrubia dôležitá?

Rozvody pitnej vody sú často zanedbávané a v prípade starších domov dochádza ku kontaminácií pitnej vody v dôsledku nedostatočného prietoku, znečisteniu či veku potrubia. Veľmi častým problémom v rozvodoch býva zvláštne sfarbenie či zápach vody. Menej častý no omnoho závažnejší problém je výskyt Legionely, E.Coli či zlatého stafylokoka.

Viac info
Čistenie potrubia – kedy, ako, ako dlho a koľko?

Čistenie potrubia – kedy, ako, ako dlho a koľko?

Rovnako ako doma čistíme rýchlovarnú kanvicu alebo kávovar od vodného kameňa a baktérií, tak musíme dbať aj na stav potrubia, v ktorom nám tečie voda. Rozvody studenej pitnej vody, ale najmä rozvody teplej úžitkovej vody sú veľmi náchylné na znečistenie vodným kameňom a následne baktériami.

Viac info
 • Diskrétne riešenie havarijných stavov vo verejných budovách
 • Šoková dezinfekcia a dlhodobá ochrana voči vzniku baktérií v stojatej vode v potrubí
 • Čistenie rozvodov vody od usadenín vodného kameňa a hrdze
 • Zvýšenie prietoku a kvality pitnej vody v systéme

Kontaktuje nás teraz

Telefonicky sme dostupní denne. Na maily reagujeme štandardne do 24 hodín

Telefonický kontakt
Volajte prosím v čase:
Pondelok – Piatok: 8:00-19:00