Čistenie a regulácia kúrenia

Domov » Služby » Čistenie a regulácia kúrenia

Zatiaľ všetko funguje, chcel(a) by som dať kúrenie preventívne skontrolovať.

Zatiaľ je u vás všetko v poriadku? Nečakajte kým vám začne byť doma zima alebo kým vonku udrie -10°C. Kúrenie je ideálne kontrolovať aspoň raz za dva roky. Predídete tak komplikáciám a zbytočným výdavkom.

Zistite viac

Máte doma zimu? Zdá sa vám, že už niečo nie je v poriadku?

Nekúri vám podlahovka alebo radiátory tak ako kedysi? Zdá sa vám, že platíte za kúrenie veľa? Máte studené miesta na podlahe? Žiaden strach naši technici problém vyriešia, bez toho aby bolo potrebné kúrenie odstaviť na dlhšiu dobu.

Zistite viac
Čo také čistenie kúrenia obnáša?

Najčastejšie otázky ohľadom čistenia kúrenia

  • Čistenie podlahového kúrenia aj radiátorov od mechanických nečistôt a kalov
  • Kompletné hydraulické vyregulovanie kúrenia a optimalizácia celého systému pre zníženei nákladov za kúrenie s návratnosťou už do 3-5 rokov!
  • Chemické čistenie výmenníkov a prietokomerov
  • Riešenie havaríjnych stavov a výmena rozdeľvoačov pre optimálne vyregulovanie kúrenia
  • Inštalácia magnetických filtrov do kúrenia

Dohodneme sa s vami na termíne. Obvykle dokážeme prísť do 48 hodín. Ak sa jedná o pohotovosť, prídeme v najskoršom možnom čase. Dohodneme sa s vami na najskoršom možnom termíne. Havarijné stavy vieme riešiť ešte v ten istý deň. Po príchode ihneď začneme identifikáciou problému. V prípade, že sa jedná o závažnejší problém (napr. poškodené potrubie), sme schopní okamžite realizovať alternatívne riešenie. Ak ide “len” o znečistenie, pokračujeme s čistením.

Po čistení nastavíme systém tak, aby bola jeho prevádzka čo najefektívnejšia. Vysvetlíme Vám prečo problém vznikol a ako je možné mu v budúcnosti predísť. Systém dopustíme inhibítorom a dezinfekciou aby voda v kúrení ostala čo najdlhšie bez vzniku usadenín a rias. Celkové čistenie trvá od 2 do 5 hodín pri bežnom zanesení. Odporúčame systém čistiť aspoň každé dva roky, tak aby sa predišlo drahším a časovo náročnejším čisteniam či výmenám komponentov.

Jednoduchšie problémy sa dajú vyriešiť už v priebehu niekoľkých hodín. Presný čas odstávky určíme po začatí prác. Počas čistenia nie je potrebná vaša prítomnosť a môžete sa venovať inej činnosti. Stačí nám prístup k potrebným častiam domu. Než odídeme, všetko po sebe upraceme a vrátime do pôvodného, no funkčného stavu.

Čistenie účtujeme v hodinovej sadzbe, dopravu a spotrebovaný materiál. Hodinová sadzba za čistenie kúrenia je 55€/hod za prácu dvoch technikov. Doprava je účtovaná za cestu tam aj späť 0,5€/km. Celková cena na bežný bungalov je približne 200-300€ vrátane dopravy a inhibítoru do kúrenia. Stáva sa že je systém v poriadku a práca trvá 30min – v tomto prípade sa účtuje len „všimné“ za výjazd…

Áno, vieme, že každá sekunda prerušeného fungovania budovy pre vás znamená nespokojných užívateľov a neraz aj stratený zisk. Dokážeme preto rýchlo a efektívne riešiť i havarijné stavy a dostať vašu budovu do plne funkčného stavu. Poradíme vám, ako fungovať ekonomickejšie – či už vďaka efektívnejšiemu kúreniu, alebo ochrane rozvodov, batérií i spotrebičov pred poškodením znečistenou vodou.

Máte otázky?

Nechajte nám na vás kontakt a my sa vám ozveme

Nie ste si istý či je pre vás čistenie aktuálne?

Pripravili sme pre vás niekoľko článkov práve na túto tému

AŽ KEĎ SA NEKÚRI… alebo prečo by ste nemali zanedbať údržbu vykurovacieho potrubia

AŽ KEĎ SA NEKÚRI… alebo prečo by ste nemali zanedbať údržbu vykurovacieho potrubia

Zvláštny hluk v radiátoroch a podlahovom kúrení, búchanie, klepanie, slabá výhrevnosť a v neposlednom rade zvýšené náklady. To sú len niektoré z príznakov, ktoré so sebou nesie zanedbaná údržba. Pýtate sa, ako je to možné, keď ide v podstate len o cirkuláciu teplej vody? Zamyslite sa znova. V prípade vykurovacích rozvodov totiž zďaleka neplatí, že “čo oči nevidia, srdce nebolí”.

Viac info
Ako sa čistí kúrenie?

Ako sa čistí kúrenie?

Zdá sa vám, že váš kotol, podlahové kúrenie či radiátory už nekúria tak ako kedysi? Zvýšený obsah nečistôt, hustá voda či zlé nastavenie a vyregulovanie systému môže znížiť funkčnosť alebo kúrenie z prevádzky úplne vyradiť. Práve vtedy je systém potrebné prečistiť, skontrolovať a zregulovať tak aby sa predišlo úplnému výpadku kúrenia v dome či v budove. Čo to pre vás znamená a ako dlho to trvá?

Viac info
HOVORIA O NÁS

HOVORIA O WATER TECHNOLOGY

Janka

Podlahové kúrenie a radiátori na poschodí

Do domu sme sa nasťahovali v lete a s príchodom prvých chladných mesiacov sa nám s manželom začalo zdať, že niečo nie je v poriadku V niektorých izbách sme mali úplnú zimu a niektoré radiátory na poschodí kúrili iba občas. Páni prišli a v priebehu jedného poobedia systém nastavili tak, že platíme o polovicu menej za kúrenie!

Hela

Podlahové kúrenie

Dnes prišli dvaja šikovný chlapci, ktorí mi vyčistili upchaté podlahové kúrenie. Vrele ich doporučujem kto túto službu potrebuje. Ja som veľmi spokojná a ďakujem.

ZASTUPUJEME SVETOVÉ ZNAČKY NA DOMÁCOM TRHU