Domov » Čo je to dezinfekcia na báze polyméru?

Čo je to dezinfekcia na báze polyméru?

Dezinfekcia na báze polyméru je nezávadná, netoxická a šetrná k materiálom. Koncentrát má vlastnoti podobné vode, pričom chráni kovy pred koróziou a vytvára na povrchu tenký polymérový biocídny film, ktorý prenikne hlboko do povrchových pórov. Tento film zaisťuje reziduálne antimikrobiálne pôsobenie po dobu až niekoľko mesiacov aj v čase keď sa dezinfekcia už nevykonáva a to po dobu až niekoľko dní či mesiacov v závislosti od povrchu a prostredia.

1. DEZINFEKCIA NA BÁZE POLYMÉRU

Na trh prinášame radu produktov so širokým využitím pre odbornú verejnosť. Na báze aktívnej látky PolyHMG sme vytvorili produkty vhodné na dezinfekciu rozvodov studenej a teplej pitnej vody, studní a vodných nádrží, dezinfekciu rozvodov vzduchotechniky, klimatizácií či povrchovú dezinfekciu podláh a stien s účinnosťou už v priebehu 1-3 hodín.

„PRODUKTY OBSAHUJÚ ČISTÝ KONCENTRÁT POLYHMG BEZ ĎALŠEJ PRIDANEJ CHÉMIE, ALKYLOV, FENOLOV, ALKOHOLOV A INÝCH TOXICKÝCH ČI KARCINOGENNÝCH LÁTOK.“
2. SILNÉ BIOCIDNÉ ÚČINKY

PolyHMG je úplne nový typ polymérového čistiaceho a dezinfekčného prostriedku na báze aktívnej látky PHMG so všestranným použitím. Eliminuje všetky druhy baktérií, vírusov, húb (vrátane plesní) a rias. Jednou z najväčších výhod je jeho silná algicídna účinnosť (schopnosť odstraňovať a eliminovať riasy) aj pri nízkych koncentráciách. Je účinný na baktérie ako napríklad: TBC, Legionella Pneunophila, MRSA, Staphylococus Aureus, E.Coli, Pseudomas, hirae, Listeria Monocytogenes, H1N1, H5N1, Adenovirus, atď.

3. NEZÁVADNÝ A ŠETRNÝ K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU

Dezinfekcia s takmer neutrálnym pH (7,6-7,8) a pôsobí len na bunky baktérií či rias, pričom nevyvoláva podráždenie ani alergické reakcie u ľudí. Dezinfekcia je aktívna a neprchavá aj pri vysokých teplotách (účinnosť až do 250°C). PolyHMG dezinfekcia je biologicky rozložiteľná a je šetrná ako pri výrobe aj pri aplikácií k životnému prostrediu. Koncentrát si zachováva svoje biocidné vlastnosti aj po otvorení až niekoľko rokov bez straty účinnosti.

4. AKTÍVNE VYHĽADÁVA BAKTÉRIE

Vďaka zloženiu a molekulárnej štruktúre možno produkty na báze polyméru považovať za nano technológie. Na aplikovanom povrchu vytvára polymér tenkú no vzdušnú ochrannú vrstvu s biocidnými vlastnosťami a naďalej chráni povrchy pred baktériami či plesňami. Pravidelnou aplikáciou sa polymérna vrstva obnovuje a zväčsuje PolyHMG je nabitý pozitívnym nábojom, ktorý aktívne priťahuje negatívny náboj na povrchu bunečných stien mikroorganizmov – narušuje osmotickú rovnováhu a zabíja všetky mikroorganizmy.

5. DEŠTRUKČNÝ PROCES BUNKY STAFILOCOCUS AUREUS PO 10 MINÚTACH

Polymér nevytvára nehostinné prostredie, ale práve naopak bunky aktívne vyhľadáva a eliminuje. Pri kontakte s bunkou ju obalí, zamedzí jej dýchaniu a narúša jej cytoplazmatickú membránu. Bunka sa stane nestabilnou a nastáva bunečná smrť. Vďaka tejto vlastnosti nie sú bunky mikróbov schopné vyvinúť rezistenciu na látky na báze polyméru.

 • Prienik molekuly PolyHMG membránou mikróbu

  Click here to change this text

 • Rozptyl molekúl PolyHMG cez celú bunečnú stenu

  Click here to change this text

 • Zničenie cytoplazmatickej bunečnej membrány

  Click here to change this text

 • “Únik” obsahu bunky do medzibunečného priestoru

  Click here to change this text

 • Bunečná smrť

  Click here to change this text

Vďaka široko spektrálnemu a dlhodobému účinku sme vytvorili dezinfekcie pre aplikácie v ťažko dostupných miestach. Radi Vám pomôžeme s ich aplikáciou či správnym výberom produktu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.