Rady, tipy a užitočné informácie

Články

Ako si vybrať čerpadlo, či ktorú riadiacu jednotlu potrebujete? Viac info o naších produktoch a užitočné rady pri ich používaní nájdete nižšie v článkoch.

Montáž čerpadiel

Ako prebieha a koľko trvá montáž čerpadla?

Máte studňu, ale nemáte žiadnu vodu? Nezáleží na tom, či sa jedná o novo vyvŕtanú studňu alebo starú s nefunkčným čerpadlom. Mať vlastný zdroj vody bez možnosti používať ho môže byť veľa krát frustrujúce. Správna montáž zabezpečí dlhodobé fungovanie systému bez zbytočných problémov počas prevádzky. Montáž čerpacej techniky sa často zdá ako jednoduchá záležitosť, ktorú zvládne každý. Práve tu platí, že opak je pravdou.

Dezinfekcia PolyHMG

Prečo je pravidelná údržba a dezinfekcia potrubia dôležitá?

Veľmi častým problémom v rozvodoch býva zvláštne sfarbenie či zápach vody. Menej častý no omnoho závažnejší problém je výskyt Legionely, E.Coli či zlatého stafylokoka. Legionelu je pritom možné úplne odstrániť iba s teplotami vyššími ako 70-75°C po dobu minimálne 15 minút. V prípade viacerých odberných miest je termodezinfekcia vysoko nákladná a často nereálna.

Dezinfekcia PolyHMG

Čo je to dezinfekcia na báze polyméru?

Dezinfekcia na báze polyméru je nezávadná, netoxická a šetrná k materiálom. Koncentrát má vlastnoti podobné vode, pričom chráni kovy pred koróziou a vytvára na povrchu tenký polymérový biocídny film, ktorý prenikne hlboko do povrchových pórov. Tento film zaisťuje reziduálne antimikrobiálne pôsobenie po dobu až niekoľko mesiacov aj v čase keď sa dezinfekcia už nevykonáva a to po dobu až niekoľko dní či mesiacov v závislosti od povrchu a prostredia.

Ponorné čerpadlá

Ako vybrať ponorné čerpadlo?

Pri vyberaní nového čerpadla sa musíme riadiť niekoľkými bodmi, aby malo čerpadlo dostatočný výkon. Je dôležité zamerať sa na správne parametre, aby malo čerpadlo dostatočný výkon či prietok, aby čerpadlo nebolo na jednej strane poddimenzované alebo opačne predimenzované so zbytočne veľkým výkonom. Obidve varianty by spôsobili, že sa samotná životnosť čerpadla skráti.

Čistenie podlahového kúrenia a radiátorov

Ako sa čistí kúrenie?

Zdá sa vám, že váš kotol, podlahové kúrenie či radiátory už nekúria tak ako kedysi? Zvýšený obsah nečistôt, hustá voda či zlé nastavenie a vyregulovanie systému môže znížiť funkčnosť alebo kúrenie z prevádzky úplne vyradiť. Práve vtedy je systém potrebné prečistiť, skontrolovať a zregulovať tak aby sa predišlo úplnému výpadku kúrenia v dome či v budove. Čo to pre vás znamená a ako dlho to trvá?

  • 1
  • 2