Domov » Ako prebieha a koľko trvá montáž čerpadla?

Ako prebieha a koľko trvá montáž čerpadla?

Máte studňu, ale nemáte žiadnu vodu? Nezáleží na tom, či sa jedná o novo vyvŕtanú studňu alebo starú s nefunkčným čerpadlom. Mať vlastný zdroj vody bez možnosti používať ho môže byť veľa krát frustrujúce. Správna montáž zabezpečí dlhodobé fungovanie systému bez zbytočných problémov počas prevádzky. Montáž čerpacej techniky sa často zdá ako jednoduchá záležitosť, ktorú zvládne každý. Práve tu platí, že opak je pravdou.

Naša spoločnosť WATER TECHNOLOGY je výhradným dovozcom niekoľkých značiek čerpadiel, ovládacích jednotiek a príslušenstva. Ako distribútor riešime záručný aj pozáručný servis a pravidelne školíme technikov na území celého Slovenska. Naši technici vám radi poradia aj s vašou studňou a privedú vodu aj k vám na pozemok. Celý proces spočíva v niekoľkých krokoch:

  • 1. Obhliadka systému
  • 2. Cenová kalkulácia
  • 3. Inštalácia techniky
  • 4. Odovzdanie
  • 1. Záručný a pozáručný servis
„SYSTÉM PROJEKTUJEME NA MIERU KAŽDÉMU ZÁKAZNÍKOVI TAK, ABY VYDRŽAL ČO NAJDLHŠIE A VYŽADOVAL NAMENEJ ČASU NA PRÍPADNÚ ÚDRŽBU.“
1. OBHLIADKA SYSTÉMU

Pre správny výber techniky je potrebná obhliadka systému a určenie vašich potrieb. Pri obhliadke systému sa snažíme zistiť typ studne, jej parametre a to najdôležitejšie, spôsob jej využitia. Veľakrát je možné systém zanalyzovať aj po telefóne, či na základe fotiek.

Pokiaľ je to však možné snažíme sa vždy obhliadnuť systém osobne a prekonzultovať všetky možnosti priamo na mieste. Na mieste sa dohodne spôsob zapojenia čerpadla, typ šachty pre osadenie techniky a možnosti pripojenia do systému.

2. CENOVÁ KALKULÁCIA

Po obhliadke a konzultácií je možné určiť bližšiu cenu systému. Vypracujeme individuálnu cenovú kalkuláciu – buď ešte priamo na mieste obhliadky alebo ju v prípade náročnejšej práce vypracujeme dodatočne a odošleme emailom v priebehu niekoľkých dní.

V cenovej kalkulácií sa vždy snažíme uvádzať maximálne ceny, aby sa po ukončení prác cena nezvýšila.

V cenovej kalkulácií vyberiem presný typ a výkon čerpadla a odporúčanú reguláciu čerpadla pre daný systém. Cena je finálna a pokiaľ nepríde ku zmene systému už sa nenavršuje.

3. INŠTALÁCIA TECHNIKY

Akonáhle si odsúhlasíme cenovú kalkuláciu a dohodneme termín realizácie môžeme začať s prácami. V prípade záujmu zabezpečíme kompletnú inštaláciu na kľúč vrátane výkopových prác až po pripojenie do vodovodného systému či revíznu správu.

V prvom rade prichádza osadenie šachty a s tým spojené výkopové práce. Čas výkopu záleží od toho, či sa kope ručne alebo bágrom. Zväčša trvá výkop aj s osadením šachty a opätovným zakopaním približne 3 hodiny v prípade veľkej studničnej šachty a približne do hodiny v prípade malej šachty pri zapojení iba na sezónne použitie.

Ďalším krokom v poradí je inštalácia čerpadla do studne a jeho regulácie. V prípade že už bola studňa používaná demontuje sa stará technika Studňa sa vždy premeria a osadíme čerpadlo individuálne podľa typu studne. Celá montáž čerpacej techniky trvá niekde od 3 do 5 tích hodín pre dvoch technikov.

Technológiu spustíme a odskúšame či všetko funguje. Po pripojení do systému sa odskúša tesnosť spojov a následne sa môžu všetky výkopy zasypať a terén zrovnať do pôvodného stavu. Odchádzame po inštalácií s tým, že sa celý pozemok vráti do pôvodného stavu a vy môžete studňu okamžite používať.

5. SERVIS

Bohužiaľ niektoré systémy vyžadujú či už záručný alebo pozáručný servis. Snažíme sa techniku inštalovať tak, aby k týmto prípadom nedochádzalo, ale môže sa stať že systém prestane fungovať z dôvodu opotrebovania (napr. ak studňa pieskuje), alebo nesprávnym používaním (napr. svojpomocné pripojenie závlahy bez zváženia výkonu čerpadla) alebo výrobnou chybou. Naším zákazníkom ponúkame inštaláciu servisného kusu a v prípade, že závadu neviem odstrániť priamo na mieste, zapožičiame Vám čerpadlo alebo ovládáciu jednotku, kým tovar neopravíme.

4. ODOVZDANIE

Nemusíte sa obávať, že Vám nainštalujeme komplikovanú technológiu a vy teraz nebudete vedieť ako ju ovládať. Po ukončení inštalácie Vám vysvetlíme ako systém funguje a čo je potrebné kontrolovať. Systém sa snažíme navrhnúť tak, aby vyžadoval čo najmenšiu možnú údržbu. Tlakové nádoby sa snažím obmedziť na čo najmenšie, alebo ich zo systému úplne redukovať ak je to možné. Z pravidla je potrebné len kontrolovať filtre a pred zimou vypustiť záhradnú vetvu aby nezamrzla voda v potrubí. V prípade záujmu aj túto službu vieme pre vás zabezpečiť my.

Po ukončení inštalácie vypracujeme tzv. Výkaz Výmer, na ktorom bude vypísaný kompletný materiál a fittingy použité pri inštalácií. Ceny „nestrieľame“ z brucha ale vypočítame reálnu spotrebu materiálu po ukončení prác. Následne Vám odovzdáme manuály a záručné listy k technológií.

Celý proces sa pre vás snažíme čo najviac zjednodušiť, tak aby ste s ním mali čo najmenej starostí. Celkový proces od obliadky až po odovzdanie môže trvať niekoľko dní alebo aj týždňov. Snažíme sa technológiu inštalovať čo najskôr od prvotného kontaktu a ak je možné na obhliadku či v niektorých prípadoch na montáž vieme prísť už na druhý deň.

V prípade, že pociťujete niektorý z problémov stačí nám napísať alebo zatelefonovať, radi si s vami dohodneme termín a privediem späť teplo domova.

Leave a Reply

Your email address will not be published.